Hobby Horse

Home / Hobby Horse

Akademia Hobby Horse

Hobby Horse a właściwie hobby horsing to dyscyplina sportowa z elementami gimnastyczymi, w której wykorzystuje się konie hobbistyczne. Jeździec naśladuje ruchy konia skacząc przez przeszkody lub wykonując figury ujeżdżeniowe wraz ze swoim hobby horsem. Zbawa w hobby horsing podbiła Skandynawię a w szczególności Finlandię, która jest jej kolebką i staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Spośród wszystkichdyscyplin związanych z jeździectwem , najbardziej popularne stały się skoki przez przeszkody, jednakże nawięcej emocji dostarcza tak zwana „potęga skoku”.

 

W naszym ośrodku Storczykowe Wzgórze organizujemy treningi sportowe dla dzieci od 7 do 14 lat.

Treningi odbywają się na profesjonalnym parkurze z przeszkodami przeznaczonymi specjalnie  do tej dyscypliny sportowej. Przeszkody są bezpieczne, lekkie i nie powodują kontuzji a przy okazji są bajecznie kolorowe.

W razie niepogody treningi prowadzimy na krytej ujeżdżalni, tak więc nie musicie się martwić deszczem ani wiatrem

Zajęcie trwają 60 min.

Cena 60zł/osoba

Terminy treningów na naszym facebooku.

Treningi sportowe prowadzą instruktorzy Polskiego Związku Jeździeckiego.

Trenujesz samodzielnie w domu?

Spróbuj swoich sił na prawdziwym parkurze wraz z innymi zawodnikami!

Zapraszamy!

 

Aktywny weekend z Hobby Horse i jazdą konną

Weekend dla rodzin z dziećmi zakochanych w koniach i pasjonujących się  hobby horsingiem , a także takich , które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z tymi dyscyplinami sportu. Minimalny wiek 7 lat.

Noclegi w 3 klimatycznych i przestronnych apartamentach z dobrze wyposażonymi aneksami kuchennymi. Każdy z nich ma balkon lub taras z pięknym widokiem na Pogórze Kaczawskie, pola, łąki i lasy. Dwa z naszych apartamentów mają widok na parkur.

Ze względu na kapryśność naszej pogody,niektóre treningi odbywają się na krytej ujeżdżalni. Podczas całego pobytu do dyspozycji gości pozostaje parkur, w zwiżku z tym możesz próbować swoich sił, kiedy tylko masz na to ochotę.

Można też skorzystać z wyznaczonego miejsca na ognisko.

Zajęcia odbywają się rano i po południu, aby w czasie kilkugodzinnej przerwy można było wybrać się na dalszą wycieczkę lub pyszny obiad w okolicznych restauracjach. Jednakże nasze aneksy umożliwiają też samodzielne przygotowanie posiłku.

Zachęcamy do zabrania własnego konia Hobby Horse a dla tych , którzy jeszcze go nie mają lub jest kontuzjowany, chętnie wypożyczymy naszego rumaka. Wypożyczenie 30zł/weekend.

Terminy w wydarzeniach na naszym facebooku.

Podsumowując, nie zastanawiaj się dłużej, ponieważ mamy tylko 3 apartamenty!

Zapraszamy!