Jazda Konna

Home / Jazda Konna

Treningi

Jazda konna w Storczykowym Wzgórzu

Bez wątpienia, nie lada gratką, dla gości przyjeżdżających do Storczykowego Wzgórza, jest możliwość obcowania z końmi lub też skorzystania z nauki jazdy konnej. Storczykowe Wzgórze to nowoczesny i zadbany ośrodek jeździecki. Przestronna stajnia, kryta ujeżdżalnia, oświetlony plac a zarazem trawiaste padoki z widokiem na góry czynią, że każdy miłośnik koni, bez względu na umiejętności, znajdzie tu coś dla siebie.

Nie posiadamy kucy, a jedynie wysokie konie i dlatego z oferty jazdy konnej mogą skorzystać dzieci od 10-go roku życia. Młodszym dzieciom dajemy możliwość obcowania z końmi, pomoc w karmieniu i czyszczeniu koni.

Na co dzień zajmujemy się treningiem młodych koni. Możemy zająć się zajeżdżeniem Twojego konia lub jego treningiem.

Bardziej zaawansowanym gościom oferujemy naukę skoków przez przeszkody i jazdy w terenie czy skoki na crosie. Możemy pomóc w przygotowaniu do egzaminów na odznaki jeździeckie czy konkursu licencyjnego w skokach.

Nasze konie startują w dyscyplinach:

  • skoki przez przeszkody
  • ujeżdżenie
  • derby (skoki + cross)

Zajęcia dla gości prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską , certyfikowaną przez Polski Związek Jeździecki.

W 2024 roku nie prowadzimy treningów jazdy konnej.

Jazda konna nie jest wliczona w cenę noclegów.

W momencie rezerwacji noclegów prosimy o zgłoszenie chęci skorzystania z  jazdy konnej, podając ilość osób oraz stopień zaawansowania.

Ośrodek jeździecki

Storczykowe Wzgórze to ośrodek jeździecki z nowoczesną infrastrukturą. Przestronna stajnia z 16 boksami dla koni, myjką zewnętrzną i wewnętrzną, karuzelą dla koni, siodlarnią i miejscem odpoczynku. Tuż obok stajni znajduje się kryta ujeżdżalnia o wymiarach 22 x 45 z podłożem kwarcowym, która daje nam możliwość prowadzenia zajęć w czasie deszczu lub silnego wiatru a także  zimą, kiedy dzień jest bardzo krótki, plac zamarznięty a na łąkach leży śnieg.

Mamy do dyspozycji piękne , zielone padoki i łąki wokół stajni. Dla miłośników fotografii to wymarzona sceneria – konie w ruchu, na łonie natury.  To , co nas wyróżnia to bardzo duża przestrzeń, która daje poczucie wolności. Nie mamy też bezpośrednich sąsiadów, za to często odwiedzają nas sarny , dziki i muflony.

Konie Dolny Śląsk – Twój Przyjaciel koń

Obcowanie z końmi rozwija i uszlachetnia absolutnie każdego! I nie chodzi tu bynajmniej o galop w terenie przez łąki , w piękny , słoneczny dzień (chociaż jest to niesamowite uczucie ); a bliskość i budowanie relacji z tymi wspaniałymi zwierzętami.

Czego uczą konie?

Przede wszystkim niesamowicie rozwijają uczucie empatii i bliskości (konie uchodzą za doskonałych terapeutów). Uczą budowania relacji, nawiązywania kontaktów. Trzeba pamiętać, że są to zwierzęta stadne, zawsze w spotkaniu z nowym zwierzęciem  czy człowiekiem ustalają od nowa hierarchię w grupie. Ale poza sferą emocjonalną konie rozwijają w nas takie cechy jak:

  • doskonała organizacja czasu własnego
  • cierpliwość
  • konsekwencja i dyscyplina (konia nie da się wyłączyć i schować, koniowi trzeba zapewnić ruch)
  • wytrwałość i determinacja do realizacji zamierzeń
  • asertywność (koń, jeśli nie ma postawionych granic, gotowy jest „wejść na głowę” )
  • opiekuńczości i dbałości o partnera ( wjeździe konnej nie ma indywidualnych sukcesów, zawsze jest to sukces pary koń oraz jeździec )

Oraz wiele innych pozytywnych cech

Konie to często wielkie „przytulasy”. Lubią się dać przytulić i podrapać, lubią gdy człowiek spędza z nimi czas, podzieli się ulubionym , końskim smakołykiem.

Jeśli chcesz poznać bliżej te wspaniałe zwierzęta – zapraszamy do nas – do Storczykowego Wzgórza. Podzielimy się naszą wiedzą a nasze konie na zawsze odmienią Twój Świat.